Klubi ajalugu

CLANN- vana keltid ni nimetasid perekonda või suguvõsa. Klan hoidis ühise vara ja rangelt perekonna eluviisi ja komme. Mõnedes Šoti ja Uelsi kohtades kuni 19 sajandi.
1993. aastal AS LMRA ehitab ja varustab Tartu 13. keskkooli spetsialiseeritud spordisaal oma valveteenistuse jaoks. Saali juhatajaks ja samal ajal valveteenistuse enesekaitse treeneriks on määratud A.Popov.
Aleksandr Popov tegeleb karate-do aastast 1986., 1990. aastal lõpetas Tartu Ülikooli kehakurtuuri, 1991-1992. läbis enesekaitse koolituse Moskvas ja Varšavis meister Rišar Mjurat juhatuse all .
Mais 1994.a. AS LMRA abil saime saata grupp võistlejaid (A.Štšerbakov, A. Drozdov, D. Botskovski ja L.Vorontsjuk) Hiinasse kus nemad osalesid professionaalsel turniiril wu-shu sandas .
1994. aasta lõpus oli võtnud otsus lubada saali kõiki soovijad tegeleda enesekaitsega, 1995. aasta alguses otsustasime ametlikult registreerida oma klubi ja algata eesseisva tegevuse Klubi nimeks valisime Klan, saali üks osa sai varustatud jõutrenažööridega
Klubi võistlejad hakkasid võtta osa igasugustes spordivõistlustel ja professionaalsetel matšides – wu-shu sanda võistluste sari Flora-Sport, „Raudne Rusikas“, „Tigri poeg“.
Aastast 1996. klubi hakkab andma kick-boxingu treeningud ja liitub Eesti kick-boxingu Liiduga /EKBL/, mis kulub rahvusvahelisse kick-boxingu liidu IAKSA
Spordiklubi Klan kasvandikud osalesid kõikides EKBL korraldatud võistlustel, osalesid Soome Lahtistel MM tuues koju igas turniiril medaleid ja tiitleid. 1997. aastal esmakordselt Eesti kick-boxsingu meeskond osales Maailma Meistrivõistlustel Kick-boxsingus Birmingeimis (UK). Nende seas oli SK Klan võistleja Veronika Serova kes teenis seal 10.kohta. 2004. aastal SK Klan kasvandik Maanus Magerin tuli koju pronks medaliga võisteldes Itaalias Marina de Karrara juniooride MM.
Asutamise ajast SK Klan propageerib tervisliku eluviisi. Korraldab lastespordilaagrid, võistlused ja võitluskunstide festivalid. Tartus on läbi viidud professionaalsed turniirid erinevad võistlus stiilides „Budo –Show“ , rahvusvaheliste turniiride sari „Olympic Cup“ ja „Est Open“, ning Eesti meistrivõistlused kick-boxingus. Aastal 2011 spordiklub siseneb EMF(Estonian Muaythai Federation).